Czerwiec 22, 2016

Fotografia kulinarna

Robię zdjęcia od 5 lat i jednym z moich pierwszych modeli było właśnie jedzenie. Wprawdzie nie miewa gorszej fryzury i nie spóźnia się na plan, ale nie tak łatwo wystylizować bigos, żeby dobrze wyglądał na zdjęciu… A ja jestem zdania, że je się także oczami i nawet ten nieszczęsny bigos chcę pokazać estetycznie. Dlatego z przyjemnością pokażę Twoje produkty lub ugotuję dania z ich wykorzystaniem. Zrobię im zdjęcia, które będą wywoływać uczucie głodu. A o to przecież chodzi w fotografii kulinarnej?

olga płaza

Fotografia kulinarna – co mogę Ci zaoferować?

  • zorganizowanie sesji zdjęciowej produktów (np. wędlin, serów, kawy, herbaty) wraz ze stylizacją i późniejsza obróbką fotografii
  • przygotowanie potraw (wraz z dokładnymi przepisami, listą składników, kalorycznością, alergenami), ich stylizację i fotografię
  • asystowanie przy sesji zdjęciowej w roli stylisty
  • zrobienie zdjęć wnętrza restauracji, potraw z menu lub reportażu z wydarzenia (np. otwarcia)
  • udzielenie licencji bądź sprzedaż praw do zdjęć, które do tej pory wykonałam (możesz je znaleźć np. w dziale kuchnia mojego bloga olgaplaza.pl)

Jak przebiega współpraca?

To proste, po ustaleniu warunków umowy i zaakceptowaniu cen oraz czasu realizacji, omawiamy dokładnie plan działań. Zawsze na początku współpracy staram się jak najdokładniej dowiedzieć, jakich zdjęć oczekujesz. Przesyłam swoje inspiracje i proszę o zdjęcia, które wyjątkowo Ci się podobają. W przypadku przepisów możesz zlecić mi wykonanie konkretnych potraw albo zdać się na mnie i to ja sporządzę listę potraw. Następnie przygotowuję zdjęcia, których podglądy otrzymujesz i spośród nich wybierasz te, które najbardziej Ci się podobają. W przypadku gdy zdjęcie nie spełnia Twoich oczekiwań w 100%, mogę jednorazowo powtórzyć zdjęcia.

Po zaakceptowaniu zdjęć wysyłam do Ciebie pełne rozmiary fotografii i rozliczenie (tak, wystawiam faktury VAT :). I już – możesz komercyjnie używać moich zdjęć i promować nimi swoje produkty.

Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia, które robię, to kliknij w zakładkę Portfolio.